Ministarstvo unutrašnjih poslova Vlade Republike Srbije saopštilo je da je vatrogasac-spasilac Stefan Čiča dobitnik specijalne plakete za najplemenitiji podvig godine, koju 59. put zaredom dodeljuju „Večernje novosti“ pojedincima i organizacijama koji su svojim herojskim, humanim i nesebičnim delima obeležili godinu za nama.

Ovaj pripadnik Sektora za vanredne situacije je, u aprilu prošle godine, iz požara koji je zahvatio višespratnicu na Novom Beogradu spasao jednogodišnju bebu. Takođe, četiri meseca kasnije, bio je i jedan od heroja koji su požrtvovano gasili veliki požar u kineskom tržnom centru na Novom Beogradu.

Stefan Čiča, koji je tokom prošle godine učestvovao u više od 100 intervencija u kojima se istakao požrtvovanošću, hrabrošću i ljubavlju prema vatrogasnom pozivu, rekao je da nagrada koja mu je dodeljena pripada svim vatrogascima-spasiocima.

On je objasnio da posao koji obavlja zahteva timski rad i poručio da će vatrogasci uvek biti tu, spremni da žrtvuju sopstvene živote da bi spasili druge.

Čiča je zaposlen u Sektoru za vanredne situacije od februara 2021. godine, a od 2014. do prošle godine bio je član Dobrovoljnog vatrogasnog društva „Matica“ Zemun.

Ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin, koji je prisustvovao ovoj svečanosti, naveo je da se Srbija, kroz ovu tradicionalnu akciju „Večernjih novosti“, 59. put zaredom zahvaljuje ljudima koji čine naše društvo vrednim života, vrednim ponavljanja.

Vulin je iskazao zahvalnost kompaniji „Večernje novosti“ na tome što održava ovu akciju, što ne zaboravlja u teškim vremenima da su ljudi ipak ljudi i da kada sve prođe ostanu samo dokazi čovečnosti.

Svaki podvig je podjednako veliki i važan i svaki podvig ovih ljudi je veći od njihovih mogućnosti, svako od njih je dao i više nego što je mogao. Možemo da im budemo zahvalni što postoje, poručio je Vulin.