Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa saveznim ministrom za evropske i međunarodne poslove Republike Austrije Aleksanderom Šalenbergom.

“Upoznao sam ministra Šalenberga @mfa_austria sa aktuelnom situacijom u regionu, a razgovarali smo i o najvažnijim aspektima bilateralne saradnje, evropskim integracijama Srbije, kao i o izazovima sa kojima se suočavaju zemlje Zapadnog Balkana na evropskom putu.” kazao je Vučić.

“Aleksandar Vučić je takođe rekao da su saglasni da još više treba zajednički da se radi na jačanju multilateralizma i rešavanju globalnih izazova današnjice, uz međusobno razumevanje i uvažavanje. Naglasio sam da Srbija ceni angažovanje Austrije na proširenju Evropske unije i podršku koju pruža našoj zemlji na putu ka punopravnom članstvu.” Rekao je Aleksandar Vučić predsednik Republike Srbije.