Predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić čestitala je danas Vaskrs patrijarhu srpskom Porfiriju, sveštenstvu i vernicima koji ovaj praznik slave po Julijanskom kalendaru.

„Vaskrs je simbol pobede života, ljubavi, spokoja i dobrog. Zajedništvo i solidarnost proveli su nas kroz izazovno vreme, i biće ključni i u periodu koji je pred nama.

Međusobno uvažavanje i poštovanje, ljubav i tolerancija su neprolazne vrednosti na koje nas Vaskrs podseća. Ovaj najradosniji hrišćanski praznik daje nam motiv da iznova činimo dobro jer tako postajemo još bolji ljudi.

U ime članova Vlade Republike Srbije i u svoje lično ime želim vam da praznične dane provedete u dobrom zdravlju, ljubavlju i duhovnom miru.

Hristos vaskrse“, navodi se u čestitki premijerke.