Predsednik Aleksandar Vučić prisustvovaće danas državnoj ceremoniji posvećenoj obeležavanju nacionalnog Dana sećanja Republike Srbije na žrtve Holokausta, genocida i druge žrtve fašizma.

Ceremonija se održava na Starom sajmištu u 11 časova, a Vučić će na Obali jasenovačkih žrtava otkriti spomen-ploču posvećenu žrtvama sistema koncentracionih i logora smrti Nezavisne Države Hrvatske u Jasenovcu.

On će takođe položiti venac kraj Spomenika žrtvama genocida počinjenog nad Srbima, Jevrejima i Romima od 1941. do 1945. godine na području tada okupirane Kraljevine Jugoslavije.

Izvor: Predsedništvo Srbije, Alo.rs Foto: Univerzum HD Media