Povodom rođendana predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića, predsednik Narodne Republike Kine Si Đinping uputio mu je čestitku, u kojoj se kaže:

„Poslednjih godina, razvoj sveobuhvatnog strateškog partnerstva Kine i Srbije održava se na visokom nivou, a međusobno političko poverenje je čvrsto. Naša praktična saradnja daje bogate rezultate koji donose konkretnu korist narodima obeju zemalja. Suočavajući se sa izazovom pandemije virusa KOVID-19, Kina i Srbija dele dobro i zlo i međusobno se pomažu, čime potvrđuju svoje dragoceno, čelično prijateljstvo. Zahvaljujem Vam što ste posetili Kinu i prisustvovali ceremoniji otvaranja Zimskih olimpijskih igara u Pekingu. Veliko mi je zadovoljstvo što sam, tom prilikom, sa Vama održao sastanak, na kome smo postigli mnogo novih konsenzusa o pitanjima kojima zajedno pridajemo pažnju. Visoko cenim dobar poslovni odnos, kao i lično prijateljstvo koje sam izgradio sa Vama, i pridajem veliki značaj razvoju odnosa Kine i Srbije. Zato sam spreman da, zajedno sa Vama, unapređujem tradicionalno prijateljstvo i uzajamno korisnu saradnju Kine i Srbije kako bismo ih trajno podigli na novi nivo i doprineli blagostanju naših dveju zemalja i naroda. Želim Vam dobro zdravlje i sve najbolje“, navodi se u čestitki predsednika Si Đinpinga.