Potpredsednica Vlade Republike Srbije i ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović učestvovaće 23. maja u Bukureštu na okruglom stolu o energetskoj bezbednosti i konfliktu u Ukrajini, koji organizuje Partnerstvo za transatlantsku energetsku i klimatsku saradnju (P-TECC).

Okrugli sto će okupiti predstavnike javnog i privatnog sektora, koji će razmatrati vidove saradnje sa ciljem unapređenja energetske bezbednosti, izgradnje infrastrukture i određivanja lanaca snabdevanja energijom i energentima.

Mihajlović će u Bukureštu imati niz bilateralnih sastanaka, između ostalog i sa rumunskim ministrom energetike Danielom Virdžilom Popeskuom, Davidom Turkom, zamenikom sekretara SAD za energetiku, kao i sa zvaničnicima SAD za trgovinu za Jugostočnu Evropu i Misije SAD za trgovinu u EU.

PROČITAJ JOŠ: