Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Darija Kisić Tepavčević svojim potpisom podržala je listu “Aleksandar Vučić – Zajedno možemo sve” za narodne poslanike Narodne Skupštine Srbije i listu kandidata za odbornike Skupštine Grada Beograda.

Foto: Dimitrije Goll

Da podsetimo da se predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio večeras građanima iz Predsedništva Srbije i tom prilikom raspisao izbore. Na osnovu člana 21, stav 1 o predsedniku donosim ukaz o raspuštanju Narodne skupštine izabrane 20. juna 2021. godine. Prema članu 109 stav 6, i članu 59 zakona o izboru narodnih poslanika, doneo je Odluku o raspisivanju izbora za narodne poslanike za 3. april 2022. godine. Izborne radnje i rokovi počinju odmah. Odluka stupa na snagu objavljivanjem u Službenom glasniku. Izbori su raspisani za Narodnu skupštinu i više lokalnih samouprava.