Predsedni Republike Srbije Aleksandar Vučić primio je juče lidera SSP Dragana Đilasa koji je zahtevao ponavljanje izbora u Beogradu do kraja godine. Lider SSP tražio je od predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića ponavljanje izbora u Beogradu jer kako Đilas tvrdi ova vlast nema legitimitet.

Sima Spasić tokom obraćanja lidera SSP Dragana Đilasa šetao sa transparentom “ĐILASE SREBRENICA NIJE GENOCID” Foto: Univerzum HD Media

Tokom sastanka Vučić-Đilas, Sima Spasić je ponavljao parolu i šetao sa transparentom “ĐILASE SREBRENICA NIJE GENOCID”

Đilas sastao se juče na lični zahtev sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem i tom prilikom ponovio zahtev da se opet, pre kraja ove godine, održe izbori u Beogradu. Đilas, međutim, tokom sastanka koji je trajao nešto više od sat vremena nije izneo nijedan konkretan argument zbog koga bi trebalo ponovo ići na birališta. Sva njegova argumentacija svela se, kako saznajemo, na to da bi izbore trebalo ponoviti zato što je opozicija ostala u “tesnoj manjini”!?

Bez saglasnosti

Sastanak šefa države i lidera dela opozicije okupljene oko SSP održan je u Predsedništvu na Andrićevom vencu u 17 časova. Susret sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem tražio je Dragan Đilas zbog, kako je rekao, “političke krize u Beogradu”.

Đilas se nakon sastanka obratio novinarima i rekao da je Aleksandru Vučiću izneo zahtev da se u Beogradu novi izbori održe pre kraja godine.

– Vučić me je saslušao, rekao da će razgovarati sa svojim stranačkim kolegama i da će do kraja nedelje saopštiti svoj stav. Jedino novi izbori u Beogradu, u drugačijim uslovima i drugačijoj atmosferi, mogu osigurati da se volja Beograđana poštuje – rekao je Đilas novinarima ispred Predsedništva.

Izvbor: Univerzumhd.rs, Informer

BONUS VIDEO:

Predsednik Republike Srbija Aleksandar Vučić stigao na Pasuljanske livade | Univerzum HD Media