Predsednik Narodne skupštine Ivica Dačić uputio je saučešće predsednici Evropskog parlamenta Roberti Metsoli, povodom smrti bivšeg poslanika Evropskog parlamenta i bivšeg ministra spoljnih poslova Slovačke Eduarda Kukana.

„Poštovana predsednice,
Sa dubokim žaljenjem primio sam vest o iznenadnoj smrti bišeg poslanika Evropskog parlamenta i bivšeg ministra spoljnih poslova Slovačke Eduarda Kukana.
Dozvolite mi da u ime Narodne skupštine Republike Srbije i u lično ime uputim izraze najdubljeg saučešća povodom smrti mog dragog prijatelja i kolege. Tokom poslednjih nekoliko godina uspešno smo zajedničkim snagama radili kao kofasilitatori u međustranačkom dijalogu u Srbiji. Bivši poslanik Evropskog parlamenta Eduard Kukan pružao je iskrenu podršku Srbiji na njenom evropskom putu i zaista smo sarađivali u najboljem duhu razumevanja i prijateljstva.
Saosećamo se sa bolom zbog njegovog odlaska i izražavam najiskrenije saučešće članovima njegove porodice.“