Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je državnoj ceremoniji posvećenoj obeležavanju nacionalnog Dana sećanja Republike Srbije na žrtve Holokausta, genocida i druge žrtve fašizma.

Foto: Dimitrije Goll

“Važno je što smo taj tragičnan period prošlosti našeg naroda obeležili imenovanjem savskog priobalja, nazivom Obala jasenovačkih žrtava. Ovo je mesto ne samo našeg sećanja, već i našeg ponosa i dostojansta svih građana ove zemlje.

Srbija želi mir, Srbija želi život! Dužni smo našoj deci mir i stabilnost.”, rekao je predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić i tom prilikom je na Obali jasenovačkih žrtava otkrio spomen-ploču posvećenu žrtvama sistema koncentracionih i logora smrti Nezavisne Države Hrvatske u Jasenovcu i položiti venac kraj Spomenika žrtvama genocida počinjenog nad Srbima, Jevrejima i Romima od 1941. do 1945. godine na području tada okupirane Kraljevine Jugoslavije.

Foto: Dimitrije Goll